اصول مطالعه مؤثر

Post on 20 دی 1393
تعداد بازدید: 2045

رای دهی: 0 / 5

غیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستاره
 

اولین اصل قبل ازشروع مطالعه چیست؟

چگونه می توان بازده مطالعه را افزایش داد؟

نحوه تفکرات و اراده چه نقشی در مطالعه و کارهای روزمره دارد؟

و بهترین زمان و مکان مناسب برای مطالعه چیست؟

یکی از ضروری ترین و کامل ترین ابزار پیشرفت انسان مطالعه است برای اینکه بتوانید مطالعه بهتری داشته باشید تا بازیابی و به خاطر سپاری آن آسان باشد اصول زیر را باید رعایت نمائید: 

1. هدف

تیری که بدون هدف رها شود بی نتیجه خواهد بود. قبل از شروع مطالعه باید حتماً هدف خود را مشخص کنید. زیرا وقتی که هدف خود را مشخص کردید آمادگی بیشتری برای خواندن و یادگیری خواهید داشت و داشتن هدف به شما کمک می کند تا در حین مطالعه دقت بیشتری داشته باشید و تمرکز حواس نیز بهبود می یابد، بنابراین قبل از مطالعه هر کتابی، هدف خود را به طور دقیق و واضح بیان کنید. 

2. برنامه ریزی

برنامه ریزی درسی، این امکان را می دهد که بهتر و در زمان مخصوص به خودش آن درس را بخوانید با طرح برنامه، نظم خاصی به روند یادگیری خود می دهید. که این نظم خاص به مکانیسم حافظه در به خاطر سپاری مطلب کمک می کند.

3. مکان و زمان مطالعه

مکان مطالعه باید آرام بوده، از نور کافی برخوردار باشد و زمان مطالعه بهتر است موقع صبح باشد، حافظه صبح فعال تر می باشد. 
بنابراین قبل از شروع مطالعه باید هدف مشخص شود و به صورت معقول برنامه ریزی کنید و با علاقه و بدون هر نگرانی در اجرای برنامه نهایت سعی تان را به کار ببرید. ورزش را به زندگی خود وارد کنید. 

0
0
0
s2sdefault

نظرات (0)

0 از 5 براساس 0 رای
اولین نفری باشید که برای این مطلب نظر خود را اعلام می نماید

بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید‫.‬ البته بدون ثبت نام هم می توانید نظر و یا سؤال خود را ثبت کنید‫.‬ )
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت