رازهای موفقیت در کنکور

Post on 08 ارديبهشت 1394
تعداد بازدید: 4049

رای دهی: 0 / 5

غیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستاره
 

1. رمز موفقیت پایبندی به هدف در زندگی است.(بنجامین دیزرائیلی) تعیین هدف یکی از ارکان اصلی موفقیت است و یکی از دلایل شکست این است که به اهداف خود پایبند نیستیم و مدام آن ها را تغییر می دهیم. مثلاً کسی که یک روز می گوید می خواهم پزشک شوم و روز دیگر می گوید می خواهم بازیگر شوم در میان اهداف مختلف سرگردان است و در نتیجه نمی تواند بر روی هدفش تمرکز داشته باشد.

2. نخستین قانون موفقیت تمرکز است.(ویلیام ماتیوس) پس از تعیین هدف، مثلاً این که "دوست دارم در فلان رشته در فلان دانشگاه قبول بشوم." باید بر روی هدف تمرکز کرد و برای دست یابی به آن تلاش کرد .

3. اگر به هر تیمی که موفقیت بزرگی به دست آورده نگاهی بیندازید متوجه می شوید که رهبری قدرتمند دارد.(جان ماکسول) کنکور نیز مانند تیم های دیگر احتیاج به یک رهبر دارد به یک راهنما به یک مشاور. که با سنجیدن تمام جوانب و به کار گیری تجربه هایش با آگاهی کامل جاده ی موفقیت را برای ما هموار کند و نگذارد وارد بیراهه شویم .

4. حتی دارکوب نیز موفقیت خود را مدیون تلاش پیوسته و کوبیدن نوکش است تا به هدف نایل شود.(کولمن کاکس) انتخاب هدف و تمرکز زمانی معنا پیدا می کند که پشتکار و تلاش پشت آن باشد. بدون تلاش هیچ استعدادی شکوفا نمی شود .

5. موفقیت کلید شادی نیست، شادی کلید موفقیت است. اگر آن چه را که انجام می دهی دوست بداری موفق خواهی بود.(هرمن کین) راز خوب خواندن شادی هنگام خواندن است. اگر با نفرت به درسی نگاه کنیم در آن درس به موفقیت نخواهیم رسید. تلقین به دوست داشتن یک درس باعث به وجود آمدن علاقه نسبت به آن درس می شود که در نهایت به موفقیت منتهی خواهد شد. 

6. موفقیت بر روی ستون های شکست شکل می گیرد.(سری چتری) نباید شکست در آزمون های مختلف و معدل پایین مانع پیشرفت ما شود چرا که شکست خو زیر بنای موفقیت است.

7. از دست دادن امیدی پوچ و محال خود موفقیت و پیشرفتی بزرگ است.(شکسپیر) دور کردن فکر های بی خودی مثل "من عقل کلم نیازی به درس خواندن ندارم با تلاش کم موفق می شوم "و… خود سدی در برابر موفقیت است و شکستن این سد عین موفقیت است .

8. یک روش عالی برای موفقیت در کار این است که افکارتان را روی کاغذ بیاورید.(برایان تریسی) اگر آرزوی رتبه شدن را دارید افکار خود را روی کاغذ بینویسید عکس خود را به جای رتبه ۱ کنکور بچسبانید و به این ترتیب یک قدم به هدف خود نزدیک تر شوید .

9. احساس منفی ترمز موفقیت ماست ترمز های خود را رها کنید.(برایان تریسی) افکار منفی، اضطراب، استرس، ترس از آینده و عدم موفقیت نه تنها کمکی به بهتر درس خواندن نمی کند بلکه بازدهی مطالعه را به شدت کاهش می دهد. موفقیت بعد از رها کردن این ترمز ها به دست می آید .

10. پیش از آن که بالا رفتن از نردبان موفقیت را آغاز کنید مطمئن شوید که نردبان را به ساختمان مناسب تکیه داده اید.(استفان کاوی) قبل از آن که شروع به درس خواندن کنید اطمینان پیدا کنید که طرز درس خواندنتان صحیح است منابعی که برای کنکور انتخاب کردید منابعی هستند که می توانند شما را به هدفتان برسانند. بسیاری از منابع برخلاف این که به نظر اکثر افراد معتبر هستند منابع خوبی برای کنکور نیستند .

11. موفقیت مانند کشتی گرفتن با یک گوریل است وقتی که خسته شدید دست از مبارزه نمی کشید بلکه هنگامی می توانید استراحت کنید که گوریل را از پا در آورده باشید.(روبرت اشترواس) کنکور نیز همین طور است خستگی در دوران کنکور نباید مانعی شود که دست از تلاش بر دارید. بعد از کنکور وقت استراحت فرا می رسد. زمان کنکور زمان جنگ است نه استراحت. و در آخر اگر با رعایت این حرف های بزرگان علم و ادب به رتبه برتر کنکور دست یافتید تعجب نکنید. گیل فلان می گوید بیشتر افراد برای مرگ ناگهانی آماده تراند تا موفقیت ناگهانی. پس شما هم خودتان را برای این موفقیت ناگهانی آماده کنید و از آن نهایت لذت را ببرید .

0
0
0
s2sdefault

نظرات (0)

0 از 5 براساس 0 رای
اولین نفری باشید که برای این مطلب نظر خود را اعلام می نماید

بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید‫.‬ البته بدون ثبت نام هم می توانید نظر و یا سؤال خود را ثبت کنید‫.‬ )
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت