نکات مهم، در ثبت نام کنکور سراسری 97

Post on 03 بهمن 1396
by هونر
تعداد بازدید: 580

رای دهی: 0 / 5

غیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستاره
 

نکات مهمی در هنگام ثبت نام در کنکور هنر باید رعایت کنید:

- در صورت خرید کارت اعتباری برای ثبت نام حتماً حالت 22500تومانی آنرا انتخاب کنید که اطلاع رسانی های پیامکی برای شما تا مهرماه97 فعال باشد. اگر حالت 22000تومانی آنرا خریداری کرده اید هم چیز زیادی از دست نداده اید!

- با ثبت نام در کنکور سراسری بصورت اتوماتیک در دانشگاه آزاد هم ثبت نام می شوید. ولی برای شرکت در مؤسسات غیرانتفاعی و پیام نور نیز 11000تومان پرداخت کنید چون ارزش بسیار زیادی در کنکور هنر داشته و به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی آنرا نادیده نگیرید.

- داوطلباني كه مدرك ديپلم خود را از سال1384 و مدرك پيش دانشگاهي خود را از سال1391 به بعد در شاخه هاي نظري)سالي واحدی) دريافت كرده اند، مشمول اعمال سوابق تحصيلي می شوند. اين داوطلبان لازم است براي دريافت كدهاي سوابق تحصيلي خود به اين آدرس مراجعه كنند http://dipcode.medu.ir كد سوابق تحصيلي براي ديپلمه هاي)سال 1384 تا 1396) شاخه نظري)نظام سالي واحدی) رشته هاي تحصيلي رياضي فيزيك، علوم تجربي، ادبيات و علوم انساني و یا علوم و معارف اسلامي صادر می شود. در صورتیکه دیپلم هنری یا فنی و حرفه ای و یا کار و دانش دارید، نیازی به کد سوابق تحصیلی دیپلم ندارید. برای کد سوابق تحصیلی دوره پیش دانشگاهی نیز بخش مربوطه رو خالی بگذارید و اگر مشکلی در ثبت و تأیید نهایی بود، کد ملی هنرجو رو بدون دو صفر اول وارد کنید. قابل توجه اینکه دانش آموزانی که در سال تحصیلی جاری در دوره پیش دانشگاهی در حال تحصیل هستند  باید در تیر ماه 96و پس از قبولی در دوره پیش دانشگاهی برای تایید سوابق پیش دانشگاهی خود به این سامانه مراجعه نمایند. این داوطلبان اکنون صرفا سوابق دوره سه ساله متوسطه خود را بررسی و تایید نمایند. و از هرگونه درخواست در مورد سوابق پیش دانشگاهی  خود پرهیز نمایند.

- كد سوابق تحصيلي براي داوطلبان با مدرك پيش دانشگاهي)سال 1391 تا1396) رياضي فيزيك، علوم تجربي، ادبيات و علوم انساني، علوم و معارف اسلامي و هنر صادر می شود. اين افراد در صورتي كه اطلاعاتشان در بانك اطلاعاتي مركز سنجش وزارت آموزش وپرورش نباشد و يا ناقص باشد، ابتدا براي تكميل اطلاعات خود به آدرس اينترنتي http://dipcode.medu.ir مراجعه نمايند. در صورت تأييد اطلاعات آنان از سوي آموزش وپرورش، ميتوانند تا تاريخ 08/11/96 با مراجعه به سايت اينترنتي سازمان سنجش آموزش كشور در آزمون سراسري سال 1397 ثبت نام نمايند.

- دانش آموزان پيش دانشگاهي سال تحصيلي جاري كه در شهریور ماه سال 1397 فارغ التحصيل ميشوند، لازم است براي اطلاع از نحوه اقدام، به اطلاعيه پرينت كارت شركت در آزمون در تاريخ 28/03/97 مراجعه نمايند.

-تهيه يك برگ پرينت از فرم نهايي ثبت نام)با شمارة پرونده7 رقمي و كد پيگيري16 رقمي (براي كنترل و نگهداري در پرونده شخصي داوطلب الزامي است. اطلاعات كارتهاي اعتباري را تا پايان مراحل آزمون)پائيز سال 1397) نزد خود نگهداري نماييد.

- وارد صفحة درج کد سوابق تحصيلي و كد دانش آموزي مي شويد. با وارد كردن اين چهار كد، وارد صفحه اي مي شويد كه در آن سوابق تحصيلي شما نمايش داده مي شود. با دقت در سوابق تحصيلي، موارد مختلف آن را تأييد كنيد. اطلاعات اين صفحه از طرف آموزش و پرورش به سازمان سنجش منعكس شده است. اطلاعات اين صفحه را نميتوان تغيير داد.

- اگر در اطلاعات شخصي سوابق ديپلم يا پيش دانشگاهي، اشكالي مشاهده كرديد و آن را تأييد نكرديد و نتوانستيد وارد صفحة جديد شويد، اقدامات زير را انجام دهيد:

کد سوابق دیپلم و پی شدانشگاهی و کد دانش آموزی مربوط به هر کدام را وارد نمائید. گزینه بررسی و مشاهده را انتخاب کنید، اطلاعات فردی شما نمایش داده می شود. در صورت صحیح بودن، گزینه تأئید را انتخاب نمایید.

اگر اطلاعات سوابق تحصيلي براي شما نمايش داده نشد و يا ناقص بود، به سايت http://dipcode.medu.ir مراجعه و اطلاعات خود را تكميل نماييد.

اگر نتوانستيد اطلاعات خود را تكميل كنيد، لازم است به صورت حضوري به اداره آموزش و پرورش محل دريافت مدرك ديپلم خود مراجعه نماييد.

در صورت تأييد سوابق شخصي ديپلم و پيش دانشگاهي وارد صفحة "ارسال عكس داوطلب" مي شويد.

- نکاتی که در مورد اسکن عکس باید مد نظر قرار دهید این موارد هستند:

ابعاد عكس 4×3 يا 4×6 و بدون حاشيه هاي زائد باشد. عکس بايد با سایزحداکثر 400×300 و حداقل 300×200 پيكسل و حداكثر70 كيلوبايت، اسكن و در قالب JPG ذخیره شود.تصوير داوطلب باید تمام رخ، واضح و بدون اثر مهر، منگنه و هرگونه لکه باشد.عكس مربوط به سال جاري و بهتر است رنگي و با زمينه سفيد باشد.

امكان ويرايش و تصحيح فرم ثبت نام:

در صورتي كه بخواهيد هر قسمت از مطالب فرم ثبت نام خود را تصحيح كنيد، تا تاريخ 8بهمن 96، با ورود به صفحة ثبت نام در بخشي با عنوان " قبلاً ثبت نام كرده ام" و با وارد كردن شمارة پرونده و كد رهگيري(16رقمي) مي توانيد اين كار را انجام دهيد. پس نگران نباشید.

هنرجویانی که به کد منطقه آموزش و پرورش محل تحصیل پیش دانشگاهی نیاز دارند در صورتیکه قرار هست بصورت داوطلب آزاد در هنرستان دخترانه ثبت نام کنند، منطقه مدرسه، 11 می باشد. پس از جستجوی هوشمند در قسمت مربوطه عدد1111 برای شما ثبت خواهد شد. محل تحصیل هنرجویان پسر ثبت نامی در هنرستان چمران، در منطقه7 آموزش و پرورش تحصیل می کنند و پس از جستجوی هوشمند عدد1107 برای ایشان ثبت می شود. هنرستان پسرانه کمال الملک نیز در منطقه1 تحصیل می کنند و کد 1101 برای ایشان ثبت می شود.

*برای بازبینی اطلاعات توسط کارشناسان مؤسسه، حتماً شماره پرونده و کد رهگیری خود را به همراه نام و نام خانوادگی خود به ایمیل آموزشگاه به آدرس این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید ارسال کنید. و یا به شماره پیامک مؤسسه 02177201320 بفرستید. همچنین یک برگه از پرینت ثبت نام خود را در مراجعه بعدی به همراه داشته و به منشی تحویل دهید. 

0
0
0
s2sdefault

نظرات (0)

0 از 5 براساس 0 رای
اولین نفری باشید که برای این مطلب نظر خود را اعلام می نماید

بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید‫.‬ البته بدون ثبت نام هم می توانید نظر و یا سؤال خود را ثبت کنید‫.‬ )
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت